НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС:
Розклад занять Заміна уроків Розклад дзвінків Масові заходи Предметні тижні

Якщо ви вдало оберете професію і докладете до неї душу, то щастя саме знайде вас.(Ч. Дарвін)

ПРОФЕСІЇ, ЯКІ ГОТУЄ НАШ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

Здобуття професії - важливий етап в житті кожної людини. Знайти своє місце в сучасному бурхливому сьогоденні і не помилитись у виборі - таке завдання стоїть перед кожним випускником школи.

ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Трактор є великою машиною, що має складні механізми, вузли і деталі. Тому важливо не тільки вміти нею управляти, але і при необхідності ремонтувати, настроювати. Фахівця, що виконує всю цю роботу, називають трактористом-машиністом. Користуючись силою своєї потужної техніки, він може виконати великий обсяг роботи за короткий час.
У той час, коли з'явилися перші трактори, люди, що працюють зі складними машинами, називалися машиністами. Така узагальнена назва говорила про те, що люди тоді не робили чітких відмінностей між діями, виконуваними різними машинами, адже їх було не дуже багато. Винахід трактора відноситься до 19 століття. Він створювався для полегшення праці селян і роботи в галузі сільського господарства. 
З середини 20 століття ця тенденція змінилася: трактора стали використовуватися і в інших галузях: у будівництві, гірничодобувній промисловості та ін.По суті, людина могла б і сама виконувати ту роботу, яку робить трактор. Але це зайняло б набагато більше часу, вимагало б залучення багатьох людей. Один трактор може замінити працю сотень людей. Тому таке велике значення професії тракториста-машиніста в сучасному суспільстві.
Люди даної професії працюють практично скрізь. Особливо багато їх як і раніше в сільському господарстві, на будівництвах, у кар'єрах, на дорогах. Хоча ця професія і не така поширена, як, наприклад, шофер, але все ж трактористи-машиністи потрібні на багатьох промислових, сільськогосподарських, комунальних підприємствах. Людині цієї професії мають бути притаманні уважність, любов до техніки, гарне її знання.

 

МАШИНІСТ КРАНА АВТОМОБІЛЬНОГО


Кранівник - це одна з відповідальних і високооплачуваних професій. Без роботи кранівника не обходиться жодне будівництво, робота промислового або транспортного підприємства.
З давніх часів найбільш важкою і малопродуктивною роботою вважалася перенесення і перекидання з місця на місце, вгору і вниз масових і важких вантажів. У Стародавньому світі для цього використовували рабів. Однак люди завжди намагалися удосконалити цю важку роботу. Ще Піфагор (VI століття до н. Е.) придумав такий пристрій, як "важіль" для перекидання вантажів. Після люди також винаходили різні пристосування. Ще не так давно цеглу на будівництві переносили і піднімали на ліси спеціальні робочі - козоноси (коза - спеціальний ящик для перенесення цегл).
В даний час вантажно-розвантажувальні роботи виконують кранівники на сучасних автокранах.
Широке використання кранів пов'язано з переходом будівництва на збірну систему і застосуванням у будівництві великих залізобетонних конструкцій.Успішність виконання професійної діяльності машиніста крана, кранівника забезпечують такі особисті якості людини, як витривалість; посидючість; відповідальність; уважність; врівноваженість. Машиніст крана, кранівник повинен мати хороше фізичне здоров'я, хороший зір, хорошу координацію руху, хорошу моторну пам'ять, точний окомір, вміти концентрувати увагу.

СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Автослюсар - спеціаліст, який готує машину в дорогу. В автомобільному транспорті професія слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів - це професія №2 після водія, якість і результат роботи якого багато в чому залежить від справності автомобіля.
Щоб автомашина запрацювала, її потрібно зібрати, налагодити, відрегулювати і випробувати, у процесі експлуатації - обслуговувати і ремонтувати. Все це - справа слюсаря з ремонту автомобілів. Чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря, і якими б не були досконалими інструменти, завжди буде потрібна людина з "розумними" руками. Тому потреба у спеціалістах з ремонту автомобілів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідпрємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках, "шляхових допомогах", навіть відкрити свою справу.
Професія автослюсаря вважається престижною.

ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ КАТЕГОРІЇ "С"


Професія водія є однією з найпоширеніших в країні. Водій є практично в кожній організації і компанії. Залежно від специфіки посади, водії виконують різні функції: водії-експедитори, водії-кур'єри, водії-охоронці, таксисти, перевізники і багато що інше.
Для водія немає вікових обмежень, головне - хороший зір (який перевіряється при планових медоглядах), наявність прав потрібної категорії і знання правил дорожнього руху.

ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК; КОНТРОЛЕР ЗВАРЮВАЛЬНИХ РОБІТ

З відновленням фабрик, заводів в Україні активно розвивається промисловість. Великим попитом в Україні користується професія електрогазозварник, ще зовсім недавно не досить престижна. Зварювання - надійний та економічний спосіб нероз'ємного з'єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Суть його - в утворенні міцних зв'язків між атомами і молекулами з'єднувальних тіл завдяки місцевому зчепленню під тиском чи особливому виду деформацій. Неможливо уявити сучасне навколишнє середовище, без застосування такого міцного і доступного способу з'єднання, як зварювання.
Ще в прадавні часи люди використовували паяння для виготовлення зброї, ювелірних виробів, знарядь праці. Поступовий розвиток ливарної справи привів до виникнення ливарного зварювання. Ливарне зварювання використовувалось для виготовлення виробів з міді, олова, срібла та золота. Пізніше почали використовувати залізо, яке через високу температуру плавлення не піддавалось обробці. Пройшло багато поколінь металообробників поки винайшли горнове зварювання заліза. Але металообробники не стояли на досягнутому, тому винайшли електричне дугове зварювання. Наприкінці XIX століття французький хімік Ле-Шательє винайшов ацетилено-кисневе полум'я, а на початку XX французькі інженери Пінар і Фуше застосували його для зварювального пальника. Так почалося промислове освоєння газового зварювання. 
Саме в Україні вперше в світі були розроблені та стали використовуватися електричні контактно-стикові зварювальні машини та машини для точкового та багатоточкового електричного зварювання, автоматичні зварювальні апарати, створені Є.О. Патоном. Розроблені технології, створені устаткування і матеріали, що дозволяють виконувати зварювання в найрізноманітніших умовах:
на землі;
під водою; 
 в космічному просторі. 
Зварювання необхідне майже у всіх галузях господарчого комплексу, воно і надалі буде розвиватися і вдосконалюватися.

  • Адреса: 84112 м.Слов’янськ, вул. Науки-2
  • Тел.: (06262) 3-45-38
  • Факс: (06262) 3-40-51, 3-45-38
  • E-mail: spal146@ukr.net
  • Веб сайт: dnzspal146.com.ua
  • Сторінка в YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnbQTEQI2f_zxaLSWl9YzyA