НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС:
Розклад занять Розклад дзвінків Відкриті уроки Масові заходи Предметні тижні

Вправи орієнтування на місцевості для учнів


На уроці Захисту Вітчизни викладач Шевцов О.Г. вчить учнів 31 групи орієнтуватися на місцевості:

Уміння орієнтуватися на місцевості є дуже важливим у житті людини. Відомі випадки, коли через втрату орієнтиру гинули цілі експедиції. І навпаки, вміння знайти орієнтири на місцевості допомагало людям вижити. 

На місцевості можна орієнтува­тися різними способами: за місцевими ознака­ми, Сонцем, зорями. Для всіх способів спільним є те, що спочатку визначають, де північ.

На сторони горизонту вказують місцеві ознаки. Так, з північної сторони кора дерев і великі камені покриті мохом. З південної сто­рони крона дерев густіша, ніж \ північної. На південь від найближчою дерева розміщуються мурашники.

В ясну погоду можна орієнтуватися за Сонцем. Опівдні, о 12 год, Сонце перебуває в зеніті. Тому тінь від предметів буде спрямова­на на північ. Лінію тіні північ — південь нази­вають полуденною лінією.

Уночі, коли не видно місцевих ознак і немає Сонця, можна орієнтуватися за зорями. Дія цього потрібно знайти на нічному небі Полярну зорю.
Вона вказує напрямок на північ. Щоб не помилитися, спочатку знаходять сім зірок сузір'я Великого Возу (Великої Ведмедиці), яке нагадує ківш і довгою ручкою.

Залишити коментар

Залишити коментар

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
  • Адреса: 84112 м.Слов’янськ, вул. Науки-2
  • Тел.: (06262) 3-45-38
  • Факс: (06262) 3-40-51, 3-45-38
  • E-mail: spal146@ukr.net
  • Веб сайт: dnzspal146.com.ua