НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС:
Розклад занять Розклад дзвінків Відкриті уроки Масові заходи Предметні тижні

Якщо ви вдало оберете професію і докладете до неї душу, то щастя саме знайде вас.(Ч. Дарвін)

ПРОФЕСІЇ, ЯКІ ГОТУЄ НАШ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

Здобуття професії - важливий етап в житті кожної людини. Знайти своє місце в сучасному бурхливому сьогоденні і не помилитись у виборі - таке завдання стоїть перед кожним випускником школи.

ЗАТВЕРДЖЕНІ СТАНДАРТИ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
Термін підготовки  3 роки (на базі БЗСО)

8331.Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – 2016 АПР
7233.Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування
8322.Водій автотранспортних засобів – 2012 

Термін підготовки 1 рік(на базі ПЗСО) , 3 роки (на базі БЗСО):
8332.Машиніст крана автомобільного 
8322.Водій автотранспортних засобів – 2012
7231.Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів
Термін підготовки 1 рік(на базі ПЗСО):
8331.Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – 2016 АПР
8322.Водій автотранспортних засобів – 2012
Термін підготовки 1 рік(на базі ПЗСО):
6131.Робітник фермерського господарства-2016

ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ/ТРАКТОРИСТКА-МАШИНІСТКА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Трактор є великою машиною, що має складні механізми, вузли і деталі. Тому важливо не тільки вміти нею управляти, але і при необхідності ремонтувати, настроювати. Фахівця або фахівчиню, що виконує всю цю роботу, називають трактористом-машиністом/ трактористкою-машиністкою. Користуючись силою своєї потужної техніки, він/вона може виконати великий обсяг роботи за короткий час.
У той час, коли з'явилися перші трактори, люди, що працюють зі складними машинами, називалися машиністами/машиністками. Така узагальнена назва говорила про те, що люди тоді не робили чітких відмінностей між діями, виконуваними різними машинами, адже їх було не дуже багато. Винахід трактора відноситься до 19 століття. Він створювався для полегшення праці селян та селянок і роботи в галузі сільського господарства. 
З середини 20 століття ця тенденція змінилася: трактора стали використовуватися і в інших галузях: у будівництві, гірничодобувній промисловості та ін.По суті, людина могла б і сама виконувати ту роботу, яку робить трактор. Але це зайняло б набагато більше часу, вимагало б залучення багатьох людей. Один трактор може замінити працю сотень людей. Тому таке велике значення професії тракториста-машиніста/трактористки-машиністки в сучасному суспільстві.
Люди даної професії працюють практично скрізь. Особливо багато їх як і раніше в сільському господарстві, на будівництвах, у кар'єрах, на дорогах. Хоча ця професія і не така поширена, як, наприклад, шофер/шоферка, але все ж трактористи-машиністи/трактористки-машиністки потрібні на багатьох промислових, сільськогосподарських, комунальних підприємствах. Людині цієї професії мають бути притаманні уважність, любов до техніки, гарне її знання.

 

МАШИНІСТ/МАШИНІСТКА КРАНА АВТОМОБІЛЬНОГОКранівник/кранівниця - це одна з відповідальних і високооплачуваних професій. Без роботи кранівника/кранівниці не обходиться жодне будівництво, робота промислового або транспортного підприємства.
З давніх часів найбільш важкою і малопродуктивною роботою вважалася перенесення і перекидання з місця на місце, вгору і вниз масових і важких вантажів. У Стародавньому світі для цього використовували рабів. Однак люди завжди намагалися удосконалити цю важку роботу. Ще Піфагор (VI століття до н. Е.) придумав такий пристрій, як "важіль" для перекидання вантажів. Після люди також винаходили різні пристосування. Ще не так давно цеглу на будівництві переносили і піднімали на ліси спеціальні робочі - козоноси (коза - спеціальний ящик для перенесення цегл).
В даний час вантажно-розвантажувальні роботи виконують кранівники та кранівниці на сучасних автокранах.
Широке використання кранів пов'язано з переходом будівництва на збірну систему і застосуванням у будівництві великих залізобетонних конструкцій.Успішність виконання професійної діяльності машиніста/машиністки крана, кранівника та кранівниці забезпечують такі особисті якості людини, як витривалість; посидючість; відповідальність; уважність; врівноваженість. Машиніст/машиністка крана, кранівник/кранівниця повинен(на) мати хороше фізичне здоров'я, хороший зір, хорошу координацію руху, хорошу моторну пам'ять, точний окомір, вміти концентрувати увагу.

СЛЮСАР/СЛЮСАРКА З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Автослюсар/автослюсарка - спеціаліст(ка), який(а) готує машину в дорогу. В автомобільному транспорті професія слюсаря/слюсарки з ремонту колісних транспортних засобів - це професія №2 після водія/водійки, якість і результат роботи якого багато в чому залежить від справності автомобіля.
Щоб автомашина запрацювала, її потрібно зібрати, налагодити, відрегулювати і випробувати, у процесі експлуатації - обслуговувати і ремонтувати. Все це - справа слюсаря/слюсарки з ремонту автомобілів. Чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря або/та слюсарки, і якими б не були досконалими інструменти, завжди буде потрібна людина з "розумними" руками. Тому потреба у спеціалістах та спеціалістках з ремонту автомобілів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідпрємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках, "шляхових допомогах", навіть відкрити свою справу.
Професія автослюсаря/автослюсарки вважається престижною.

ВОДІЙ/ВОДІЙКА АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ КАТЕГОРІЇ "С"


Професія водія/водійки є однією з найпоширеніших в країні. Водій та водійка є практично в кожній організації і компанії. Залежно від специфіки посади, водії виконують різні функції: водії-експедитори/водії-експедиторки, водії-кур'єри/водії-кур`єрки, водії-охоронці/водії-охоронщиці, таксисти/таксистки, перевізники/перевізниці і багато що інше.
Для водія та водійки немає вікових обмежень, головне - хороший зір (який перевіряється при планових медоглядах), наявність прав потрібної категорії і знання правил дорожнього руху.

ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК/ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИЦЯ; КОНТРОЛЕР/КОНТРОЛЕРКА ЗВАРЮВАЛЬНИХ РОБІТ

З відновленням фабрик, заводів в Україні активно розвивається промисловість. Великим попитом в Україні користується професія електрогазозварник/електрогазозварниця, ще зовсім недавно не досить престижна. Зварювання - надійний та економічний спосіб нероз'ємного з'єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Суть його - в утворенні міцних зв'язків між атомами і молекулами з'єднувальних тіл завдяки місцевому зчепленню під тиском чи особливому виду деформацій. Неможливо уявити сучасне навколишнє середовище, без застосування такого міцного і доступного способу з'єднання, як зварювання.
Ще в прадавні часи люди використовували паяння для виготовлення зброї, ювелірних виробів, знарядь праці. Поступовий розвиток ливарної справи привів до виникнення ливарного зварювання. Ливарне зварювання використовувалось для виготовлення виробів з міді, олова, срібла та золота. Пізніше почали використовувати залізо, яке через високу температуру плавлення не піддавалось обробці. Пройшло багато поколінь металообробників поки винайшли горнове зварювання заліза. Але металообробники не стояли на досягнутому, тому винайшли електричне дугове зварювання. Наприкінці XIX століття французький хімік Ле-Шательє винайшов ацетилено-кисневе полум'я, а на початку XX французькі інженери Пінар і Фуше застосували його для зварювального пальника. Так почалося промислове освоєння газового зварювання. 
Саме в Україні вперше в світі були розроблені та стали використовуватися електричні контактно-стикові зварювальні машини та машини для точкового та багатоточкового електричного зварювання, автоматичні зварювальні апарати, створені Є.О. Патоном. Розроблені технології, створені устаткування і матеріали, що дозволяють виконувати зварювання в найрізноманітніших умовах:
на землі;
під водою; 
 в космічному просторі. 
Зварювання необхідне майже у всіх галузях господарчого комплексу, воно і надалі буде розвиватися і вдосконалюватися.


РОБІТНИК/РОБІТНИЦЯ ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА 

За результатами проміжної кваліфікаційної атестації з професій: тваринник, дояр, слюсар з ремонту с/г машин та устаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів присвоюється відповідна кваліфікація: тваринник (3-4 розряд), дояр (4 розряд), слюсар з ремонту с/г машин та устаткування (1-3 розряд), тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія А1), водій автотранспортних засобів (категорії «В» і «С»). По завершенні всього курсу навчання проводиться державна кваліфікаційна атестація, за результатами якої отримується сертифікат на право виконання робіт з внесенння добрив та застосування засобів хімічного захисту рослин та присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» з професії робітник фермерського господарства 4 розряду.
Вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівнів, кваліфікації осіб
При вступі на навчання:
Повна загальна середня освіта.
При перепідготовці:
Повна загальна середня освіта, професійно-технічна освіта, освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» згідно з раніше набутими професіями. Кваліфікаційна атестація на право керування тракторами (категорія А1), автомобілями (категорії «В» та «С»), виконання слюсарних робіт з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування (3 розряд), догляду за сільськогосподарськими тваринами, птицею (3, 4 розряди), доїння корів (4 розряд). Сертифікат на право виконання робіт з внесенння добрив та застосування засобів хімічного захисту рослин; без вимог до стажу роботи.
Після закінчення навчання:
    Повна загальна середня освіта, професійно-технічна освіта, освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» за професією Робітник фермерського господарства 4-го розряду; без вимог до стажу роботи.
  • Адреса: 84112 м.Слов’янськ, вул. Науки-2
  • Тел.: (06262) 3-45-38
  • Факс: (06262) 3-40-51, 3-45-38
  • E-mail: spal146@ukr.net
  • Веб сайт: dnzspal146.com.ua