НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС:
Розклад занять Розклад дзвінків Відкриті уроки Масові заходи Предметні тижні

Довідка про стан реалізації Закону України «Про мови»

Українська мова є державною мовою в Україні (згідно ст.1). Педагогічний колектив активно працює над впровадженням регіональної Програми розвитку та функціонування української мови. 

Адміністрацією здійснено певну роботу з формування культури мовлення, прищеплення  любові до рідної мови, шанобливого ставлення до державних святинь, історичного минулого українського народу, його традицій. Навчально-виховний процес здійснюється українською мовою відповідно до вимог законодавства про мови.

Навчання в закладі здійснюється українською мовою. Педагоги дотримуються мовного режиму у веденні ділової документації (книги наказів, протоколів педагогічної ради, нарад при директорові, план роботи на поточний навчальний рік, матеріали методичних об’єднань тощо). 

В ліцеї створено необхідні умови для розширення функціонування української мови як державної.

Навчальні предмети українська мова та література викладаються дотримуючись вимог МОН щодо викладання української мови. Викладання української мови та літератури здійснюється за чинними навчальними планами, використовуються підручники і посібники, що мають гриф МОН України.

З метою підвищення якості знань учнів з української мови та більш якісної підготовки до складання ЗНО з української мови  впроваджено факультативні заняття у кількості додатково 1 година на тиждень для кожного курсу.

Учні школи забезпечені україномовними підручниками на 75,3%. За І семестр 2018 – 2019 навч. року бібліотечний фонд поповнився 203 екземплярами художньої, наукової, довідкової літератури українською мовою видання. 

Виховна та позакласна робота спрямована на поширення використання української мови, вивчення традицій і культури українського народу, виховання патріотизму, національної свідомості формування в дітях особистісних рис громадянина України на основі традицій народної педагогіки і моралі.

  Традиційними в закладі стали Тиждень української писемності та мови (проводився з 5 по 9 листопада); Шевченківські свята (березень).

  У школі діє кабінет української мови та літератури з необхідною навчально-методичною базою, оформлені стенди з використанням державної символіки, українських народних мотивів, подіями з історії України.

У ліцеї вивчається питання мовного законодавства, аналізується, забезпечується дотримання ведення документації, оформлення наочності, організація та проведення масових заходів, урочистостей. У школі обладнано куточки державної символіки, а також успішно ведеться роз'яснення учням ідейної суті державних символів і правил їх використання, ритуалів, традицій, виховується позитивне ставлення до державних символів України, формуються почуття поваги до них, стійкі навички свідомого дотримання почестей та правил поведінки щодо державних символів у повсякденному житті, під час урочистих заходів.

Принципове значення для майбутнього української мови має національна свідомість та мовна гідність.

Водночас у роботі існує ряд проблем, які вимагають посиленої цілеспрямованої системної роботи.

Українська мова ще не стала мовою повсякденного спілкування педагогічних працівників, учнів та їх батьків.

Питання функціонування державної мови під час навчально-виховного процесу залишається і надалі одним із найбільш пріоритетних напрямів у освітній сфері і ліцею.

Потребує активізації робота щодо якісної підготовки та участі дітей  у конкурсах, турнірах, олімпіадах: української мови, літератури, українознавства.

Необхідно привести у відповідність до вимог чинного законодавства усю ділову документацію, яка ведеться в школі, використовується та розміщується для інформаційно-просвітницької роботи серед усіх учасників навчально-виховного процесу.

Залишити коментар

Залишити коментар

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
  • Адреса: 84112 м.Слов’янськ, вул. Науки-2
  • Тел.: (06262) 3-45-38
  • Факс: (06262) 3-40-51, 3-45-38
  • E-mail: spal146@ukr.net
  • Веб сайт: dnzspal146.com.ua